Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Francouzský pavoučí muž po dalším výstupu před soudem v Sydney

Francouzský pavoučí muž Alain Robert, který v pondělí v Sydney vylezl na mrakodrap s 57 patry, stanul před soudem. Obhajoval se proti obvinění z ohrožování bezpečnosti jiných lidí a z nedovoleného vniknutí do uzavřeného prostoru. Před porotou řekl, že se cítí nevinen.

Muže, jemuž se přezdívá Spiderman, zadržela v pondělí policie na střeše výškové budovy, kam se vyšplhal bez jakéhokoli jištění, jen s pomocí vlastních rukou a nohou. Tímto způsobem už zdolal desítky výškových budov po celém světě.
 

Kdyby byl nyní usvědčen v obou bodech, hrozí mu až tříměsíční vězení a pokuta 1650 australských dolarů (zhruba 26.000 korun).

PSALI JSME:

Francouzský pavoučí muž Robert vylezl v Sydney na další mrakodrap
 

Další slyšení u soudu v Sydney bylo stanoveno na 15. října.
 

Mimo soudní budovu Robert řekl, že nikdy nechtěl porušovat australské zákony a také necítí, že svým šplháním po budově ohrožoval něčí životy.

PODÍVEJTE SE, JAK ALAIN ROBERT VYLEZL NA MRAKODRAP V AUSTRALSKÉM SYSNEY:


 

"Nijak to lidi neohrožovalo," řekl Robert. "Nemám se proč cítit vinný."
 

Osmačtyřicetiletý Francouz je známý po celém světě svou zálibou ve zdolávání mrakodrapů, na které obvykle leze bez provazů a dalšího vybavení, jen s pomocí vlastních rukou a nohou. První mrakodrap si připsal na konto v roce 1994, když vystoupal na vrchol chicagské CityBank.
 

Od té doby zdolal už více než 70 výškových budov na různých místech světa, včetně tak dominantních budov, jako je Empire State Building, Sears Tower v Chicagu nebo Taipei 101. Úctyhodného výkonu dosáhl loni v září, kdy zlezl věže Petronas v malajském Kuala Lumpuru, které byly se svými 452 metry dlouho nejvyšší stavbou světa.
 

Mnoho jeho dobrodružných kousků ale končí pokutami a zadržením. Loni dostal v Sydney pokutu 750 australských dolarů (asi 13.000 korun) za zdolání 41patrové budovy Royal Bank of Scotland.
 

tn.cz / ČTK