GANG prvňáků terorizuje pošťáky a sousedy

S kriminalitou a chuligánstvím se společnost setkává u stále mladších lidí, ale aby si vlastní gang vytvořili děti a někteří jeho členové byli žáci prvních tříd základní školy, to už opravdu silný kalibr.

Právě takováhle skupina dětí v poslední době terorizuje čtvrť Scott Hall ve městě Leeds na severu Británie. Lidé se večer bojí sami vycházet ven a oblast dokonce zdaleka obcházejí i pošťáci.
 

ČTĚTE TAKÉ:

BANDA mladých LUPIČŮ v Pardubicích DOPADENA! Hrozí jim až 10 let VĚZENÍ
 

Důvodem byly opakované útoky. Agresivní děti na zaměstnance pošty pokřikovaly a házely po nich flašky a kamení. Pošta proto musela omezit donášku zásilek jen na běžné časy, kdy jsou děti ve škole. Přes sobotu a prázdniny mají děti smůlu.
 

"Dostalo se to do fáze, kdy lidé nemohou vytahovat na ulici popelnice, protože je děti převrací a ničí. Hází po sobě kamení a venku zůstávají po desáté večer. Některé jsou přitom velmi malé, mají sotva šest či sedm roků,“ řekl pětapadesátiletý Tony Watson ze Scott Hall.
 

Děti pošlou ven a doma se opíjejí

 

"Je to vojenská zóna, viděla jsem tu i opravdu vyděšeného pošťáka. I přesto, že jsou některé děti opravdu malé, je jich většinou hodně a právě to je dělá silnějšími. Musí být velmi stresující jít kolem nich samotný. Pošťáci nevědí, jestli je ta parta nepřepadne. Můžou si dělat, co chtějí. Jejich rodiče je vystrčí ven, potom sedí doma, opíjejí se a fetují,“ sdělila místní obyvatelka.
 

Vzhledem k některým incidentům se pošta rozhodla spolupracovat s policií, která přislíbila, že místo bude kontrolovat víc hlídek a problematickou oblast se pokusí udělat bezpečnější nejen pro pošťáka, ale i pro obyvatele.
 

TN.cz