Hackeři nabourali telefonát mezi FBI a Scotland Yardem

Hackeři ze skupiny Anonymous v pátek zveřejnili nahrávku rozhovoru, v němž se americká federální policie FBI domlouvá s londýnským Scotland Yardem, jak proti skupině zasáhne.

Skupina se nahrávky zmocnila tím, že se "nabourala" do e-mailu policejního vyšetřovatele, informuje agentura AFP. Skupina sedmnáctiminutovou nahrávku zveřejnila na portálu YouTube s emailem, ve kterém agent FBI zval Británii, Irsko, Francii, Německo, Nizozemí a Švédsko ke konferenčnímu hovoru 17. ledna.

 

"(Budeme) diskutovat o vyšetřování spojeným s Anonymous, Lulzsec, Antisec a dalšími frakcemi," cituje AFP z emailu. FBI a Scotland Yard jsou jediní identifikovaní účastníci hovoru. FBI potvrdila, že nahrávka je pravá a oznámila, že zahájila vyšetřování, aby odhalila ty, kteří se jí zmocnili.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Anonymous útočí dál! Napadli web slovenské vlády

 

Anonymous ve zprávě na Twitteru zveřejnili odkazy na nahrávku a napsali, že FBI "by mohla být zvědavá, jak jsme byli schopni neustále číst interní komunikaci".

 

V telefonátu jsou několikrát zmíněna jména dvou britských teenagerů Jakea Davise and Ryana Clearyho, které policie zatkla minulý rok za hackerství.

 

Hackeři ze skupiny Anonymous v poslední době stupňovali své útoky. Napadli web Evropského parlamentu, souběžně zaútočili na vládní servery v Česku, na Slovensku, v Polsku, Francii, Řecku nebo Irsku. Reagují tak na rozhodnutí zemí připojit se k mezinárodní smlouvě ACTA na ochranu duševního vlastnictví.

tn.cz / Mediafax