HASIČ NEBO PILOT? Děti v Číně si zkouší zaměstnání v hracím parku

Dokonalý zábavní park, který dostaly děti v čínském Pekingu, jim pomůže i při výběru budoucího zaměstnání. Mohou tam v jedoucích autech honit zločince, hasit požáry nebo dokonce řídit dopravní letadla. A to vše v opravdových uniformách. Úřady si od parku slibují, že dětem pomůže s výběrem zaměstnání.

Řada z nich ještě ani nezačala s povinnou školní docházkou a už si mohla vyzkoušet své povolání snů. Obří park nabízí test více než osmdesáti zaměstnání.

 

"Vzal jsem si pistoli a pouta. ty použiju na zločince, aby k sobě byli spoutaní. Když budou chtít utéct, vytáhnu na ně tu pistoli."

 

Vchodu dominuje dopravní letoun v životní velikosti. děti s ním přistávají na simulátoru letiště v Šanghaji. A kdo nechce létat, může honit zločince nebo aranžovat výlohy. Jako v ráji si tu připadají i rodiče.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠEST RAD, jak přežít v novém zaměstnání

 

"Když jsem slyšela poprvé o tomhle místě, bylo mi jasné, že to je přesně to, o čem jsem snila od dětství. Je to jako obří verze domečku na hraní."

 

Podobných parků má jen v Číně vyrůst třináct. A význam takového areálu? Prý jednou dětem pomůže vybrat si povolání. A to má určitě větší význam než třeba zážitek z horské dráhy. Pokud si tu tedy někdo nerozhodne pro dráhu zločince.

Televizní noviny