Prý to byl vtípek

Hitler se vrátil! Tahle fotka stála šéfa Pegidy místo v hnutí

Nyní už bývalý vůdce hnutí Pegida Lutz Bachmann jako Adolf Hitler
Zdroj: isifa.com
Téma:

Německé hnutí Pegida silně se vymezující proti islámu poutá v poslední době stále víc pozornosti. Nejnověji kontroverzní fotkou, kde se vůdce hnutí stylizuje do Adolfa Hitlera.

Fotografie, kde Lutz Bachmann se sveřepým pohledem, patkou a charakteristickým knírkem imituje Adolfa Hitlera, pochopitelně zvedla vlnu odporu a kritiky.


Vůdce Pegidy se snažil celou situaci zachránit tím, že tvrdil, že snímek vzniknul jako vtip a není myšlen vážně. Prý odkazuje na knihu Už je tady zas, v němž se Hitler pženese do současného Německa.


Pak Bachmann rychle svůj facebookový profil, kde se fotka objevila, smazal, ale škoda už byla napáchána. Tahle fotka totiž nebyla jediným "závadným" materiálem na jeho profilu. Vůdce Pegidy totiž v minulosti psal o přistěhovalcích je dobytku a špíně a vyvěsil obrázek člena KuKlux klanu e sloganem, že KKK (KuKlux klan) každý den stačí k odehnání menšin od hranic.


Bachmann nakonec kritiku ze všech stran neustál a rezignoval na vedoucí funkci v Pegoidě. O jeho fotky a výroky se navíc začala zajímat policie s podezřením na pobuřování.

Související témata:
pez TN.cz