Hloupý apríl izraelského admirála: Z žertu nařídil vojenské manévry u Itálie

Viceadmirál izraelského námořnictva Ram Rotberg čelí kritice kvůli svému aprílovému žertu. Rotberg nařídil třem torpédoborcům přípravy na manévry u italské Neapole.

Rotberg v sobotu předal několika vyšším důstojníkům rozkaz k uskutečnění příprav na cvičení u Itálie, který zatím měli držet v tajnosti. Viceadmirál jim řekl, že cesta bude trvat 10 dní a že u Itálie budou cvičit s Američany, informuje v pondělí server deníku Jediot Achronot.

 


Několik důstojníků nicméně rozkaz předalo vojákům. Celou noc na neděli tak ve vojenském přístavu v Haifě probíhaly přípravy na vyplutí.

 

V neděli ráno Rotberg řekl svým důstojníkům, že šlo o žert a že mají přípravy zastavit. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

APRÍLOVÉ ŽERTÍKY: létající tučňáci i výbuch Národního muzea


Vojáci, kteří dali mezitím svým rodičům vědět, že nebudou po několik týdnů v Izraeli, nebyli Rotbergovým "aprílem" nadšení.


"Někteří rodiče už byli na cestě, aby přivezli svým dětem vybavení a jídlo. Jiní převedli peníze na jejich účty pro případ, že by potřebovali v Itálii peníze," řekl jeden z rodičů. "To nemá velitel námořnictva nic jiného na práci, než dělat vtípky?"


Rotberg zřejmě nebude na svůj "vtípek" vzpomínat v nejlepším. Celou záležitost totiž začalo šetřit izraelské ministerstvo obrany.

maš tn.cz / Mediafax