Holčička (5) umírá. Kvůli PIP implantátům

Zdrcená maminka, které vadné PIP implantáty vybuchly během kojení její holčičky se obává, že právě ony jsou důvodem dceřiny neléčitelné rakoviny. Lékaři to nevylučují.

Pětileté Luně našli neléčitelný nádor na mozku, když jí bylo pouhých 18 měsíců. Lékaři v žádném případě nevylučují spojitost mezi nemocí holčičky a PIP implantáty její maminky Lucy Petagineové (38), o kterých během skandálu s francouzskou firmou vyšlo najevo, že se vyráběly z průmyslového silikonu. Ten byl určen k plnění matrací.

 

PSALI JSME:

Ženy s vadnými implantáty by měli jít na operaci, radí to ministerstvo
 

"Lékaři mi dokázali říct jen to, že přesně nevědí, co všechno mohl silikon v mém těle napáchat. Upřímně si myslím, že je na čase, aby to někdo zjistil,“ uvedla Lucy.
 

Lucy si nechala zvětšit prsa z velikosti A na velikost D na soukromé londýnské klinice v roce 2001. Když se Luna v roce 2007 narodila, Lucyin pravý vadný implantát prasknul. Lékaři jí ale tehdy řekli, že může normálně pokračovat v kojení.
 

O pár měsíců později diagnostikovali malé Luně mozkový nádor zvaný ependymom, který postihuje centrální nervový systém a který poroste tak dlouho, dokud holčičku nezabije.
 

Lucy a její manžel Mario (43) z britského Watfordu se teď bojí nejen o život Luny, ale i o mladší dceru Enzu (3), kterou maminka rovněž kojila.
 

Obavy ze spojitosti mezi vadnými implantáty firmy PIP a rakovinou se začaly šířit v prosinci. Majitel firmy Jean Claude Mas (72) je ve vazbě. Strach ze zhoubných účinků implantátů PIP na lidské zdraví má i Česko, kde má tyto implantáty kolem 2 000 žen.
 

hel TN.cz