Holčičku (2) mučily teta a matka ledovou vodou, dokud neomdlela. Poškodily jí mozek

Sotva dvouletému dítěti ženy kvůli každé hlouposti přelepovaly oči páskou a donekonečna ho sprchovaly ledovou vodou. Holčička po posledním mučení málem zemřela a lékaři jí nedávali šanci. Ale dostala se z toho a dělá zázračné pokroky.

Malá Alexis Salazová z amerického Colorado Springs po posledním brutálním a nepochopitelném mučení vodou upadla ve sprše do bezvědomí a v nemocnici byla původně považována za mozkově mrtvou. Holčička se ale nevzdala, probrala se a přežila, což lékaři považují za zázrak.
 

Matka dítěte Samantha Salazová (19) dostala u soudu 24 let, jeho tetě Mary Horsleyové (50), nad níž ještě nebyl rozsudek vynesen, hrozí za mučení neteře 20 až 48 let. Proces s Horsleyovou by se měl konat příští měsíc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Holčičku (†9) donutili uběhat se k smrti kvůli čokoládové tyčince
 

Žalobkyně Debbie Pearsonová u soudu uvedla, že obě ženy holčičce kvůli každému drobnému prohřešku, či kvůli tomu, co za něj považovaly, zalepily oči lepicí páskou a strčily ji pod ledovou sprchu.
 

"Alexis neměla oddechu. Když se pohnula, šla pod sprchu, když se rozplakala, šla pod sprchu,“ řekla listu Colorado Springs Gazette žalobkyně. "Její mučení nebralo konce. Musela strašně trpět.“
 

Otec Alexis, Joseph Saunders, neměl o existenci dcery až do procesu ani tušení, protože mu Salazová namluvila, že potratila. Rozešla se s ním a utekla k tetě. Holčička byla po rekonvaleescenci v nemocnici svěřena do jeho péče.
 

"Během několika měsíců, co žije se mnou, mojí ženou a našimi dětmi, se jí vrátily některé fyzické dovednosti a vypadá to, že její mozek se začal znovu ´zapínat´. Je opravdu zázračná,“ uvedl pan Saunders.
 

Statečná Alexis má před sebou ale ještě dlouhou cestu. Kvůli matčině a tetině hrozivému zacházení musí pětkrát týdně navštěvovat terapie a zatím nedokáže sama chodit ani jíst a neumí mluvit.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz