Horečka Dengue zabila v Hondurasu letos 55 lidí, 40 tisíc dalších je nakaženo

Honduraské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že epidemie horečky dengue si od začátku roku v této středoamerické zemi vyžádala nejméně 55 životů.

Zhruba 40 tisíc lidí se tímto onemocněním nakazilo, informuje v sobotu server InsideCostarica.

 

Jen za poslední týden zabila horečka dengue, kterou přenáší infikovaní komáři, 12 lidí. Od začátku roku honduraské nemocnice přijaly 39 613 pacientů s tímto onemocněním, 1099 z nich se nakazilo krvácivou variantou a 55 lidí jí podlehlo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co si z dovolené nevozit: elefantiázu, horečku dengue ani jim podobné

 

Nejvíce případů nakažení zaznamenalo ministerstvo v oblasti okolo města Tegucigalpa.

 

Situace v Hondurasu je tak kritická, že nemocnice a kliniky jsou přeplněné pacienty s tímto horečnatým onemocněním a lékaři posílají nakažené domů.

 

 

Honduraská vláda v souvislosti s epidemií horečky vyhlásila v červnu výjimečný stav a vyzvala občany, aby ve svých obydlích a okolí vylili stojatou vodu, ve které se líhne komár druhu Aedes Aegypti, právě ten nemoc přenáší.

 

Po štípnutí nakaženým komárem trvá čtyři až sedm dní, než se nemoc projeví. Příznaky nemoci jsou vysoké horečky, vyčerpanost, velké bolesti kloubů, v některých případech dochází i k vnitřnímu krvácení. Proti této virové nákaze neexistuje žádná vakcína.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax