Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smutná zpráva

Potvrzeno: Horolezkyně Zuzana Hofmanová zemřela v Pákistánu

Bohužel se potvrdila smutná zpráva, horolezkyně Zuzana Hofmanová zemřela. Informovali o tom další členové expedice.

Členové expedice dnes potvrdili smutnou zprávu. Horolezkyně Zuzana Hofmanová skutečně zahynula v Pákistánských horách. Informaci napsali její kolegové na svých webových stránkách.
 

Jedna z nejlepších světových skialpinistek zemřela při návratu z úspěšného výstupu na vrchol Broad Peak (8047 metrů) v pohoří Kárákorám. Bližší informace o jejím úmrtí nejsou prozatím známy.
 

Zuzana Hofmanová patřila ke světové horolezecké špičce. Letos byla členkou expedice na Diran (7266 metrů), nikdo z expedice však na vrchol této hory nevylezl. Z expedice Broad Peak (8047 metrů) byla jediná, kdo dosáhl vrcholu. Povedlo se jí to 31. 7. 2012. Bohužel do základního tábora se již nevrátila. Zřejmě neměla sílu dostat se dolů a na pomoc při sestupu jí kvůli vyčerpání nemohli ostatní členové expedice pomoci, píše server horydoly.cz.
 

Horolezkyně Zuzana Hofmanová (Charvátová) patřila spolu s Alenou Čepelkovou (Stehlíkovou) v 80 letech k nejlepším horolezkyním, byly nejlepším ženským družstvem ve středních velehorách na světě.

 

Mezi vrcholy, které se musely poklonit české horolezkyni, patřily Pik Pobeda (7439 metrů) v Kyrgyzstánu, Nanga Parat (8125 metrů) v Pákistánu, či Manáslu (8163 metrů) v Nepálu.
 

s přispěním Lucie Borhyové tn.cz / juz