HROMADNÁ POPRAVA! Na farmě USEKALI HLAVY 27 lidem...

Nejméně 27 lidí bylo popraveno stětím na farmě na severu Guatemaly u hranic s Mexikem. Podle policie mají tyto vraždy spojitost s gangy pašeráků drog, které v této oblasti operují, informuje v pondělí agentura AFP.

Těla byla nalezena v departmentu Petén na farmě v San Andrés asi 500 kilometrů od hlavního města. Mezi oběťmi byly i dvě ženy. Zatím není jasné, kdy se vraždy staly.

 

Zločinnost v Guatemale je jedna z nejvyšších v zemích Latinské Ameriky. Každý den je tam zabito 18 lidí. Většina z vražd je připisována pouličním gangům. Co do počtu vražd Guatemalu předčí jen Salvador, Kolumbie a Venezuela.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POPRAVA! V Texasu použili NOVÝ SMRTÍCÍ KOKTEJL

 

Až 98 procent zločinů v Guatemale není potrestáno. To vedlo v roce 2007 Organizaci spojených národů ke zřízení Mezinárodní komise proti nepotrestaným zločinům v Guatemale (CICIG).

 

V listopadu 2008 bylo ve vesnici Agua Clara u hranic s Mexikem zavražděno 20 lidí. O tři týdny dříve úřady našly spálený autobus s těly patnácti Nikaragujců a jednoho Nizozemce.

 

S drogovým násilím se potýká i soudní Mexiko. Tam od roku 2006, kdy mexická armáda začala s drogovými kartely bojovat, zemřelo více než 37 tisíc lidí.

tn.cz / Mediafax