Hromadný úprk německých turistů z Tuniska! Bojí se o život

Cestovní kancelář Thomas Cook evakuuje na 2000 německých turistů z Tuniska.

Důvod je varování německého ministerstva zahraničí před nepokoji, při kterých zahynulo přes 60 Tunisanů, informuje v pátek agentura AFP.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POZOR v Tunisku! Armáda potlačuje protesty

 

"Do Tuniska v pátek pošleme několik charterových letadel, aby tam vyzvedly kolem 2000 německých klientů společnosti Thomas Cook," uvedla cestovka ve svém prohlášení.

 

"Až do 17. ledna jsou všechny lety z Německa do Tuniska zrušeny. Klienti byli informováni. Těm, kterých se toto opatření týká, nabídneme alternativy jejich původních destinací," dodává prohlášení.


PSALI JSME TAKÉ:

TUNISKO: Policie při protestech ZASTŘELILA ČTYŘI LIDI!

 

Podobné doporučení, jaké vydalo německé ministerstvo, vydalo v pátek i ministerstvo zahraničních věcí ČR, které doporučuje českým občanům, aby kvůli současným nepokojům v Tunisku odložili cestu do této severoafrické země.

 

Protesty studentů a absolventů trvají v Tunisku od půli prosince. V noci na pátek policisté ve městě Douz zastřelili další dva protestující, ačkoli jim prezident několik hodin předtím zakázal používání střelných zbraní proti demonstrantům.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Obětí povodní v Brazílii přibývá. Nejméně 270 mrtvých

 

Mladí lidé jsou nespokojení kvůli nedostatku pracovních míst a vysokým cenám potravin a dalšího zboží. Násilnosti v severoafrické zemi vypukly poté, co se šestadvacetiletý absolvent zapálil kvůli existenčním problémům. Muž utrpěl vážné popáleniny, kterým minulý týden podlehl.

tn.cz / Mediafax