Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Podruhé se narodili

Hrozivé video: Natáčeli se při letu, letadlo se s nimi zřítilo

Pilot (70), jeho syn a dva přátelé se letěli na výlet malým čtyřmístným letadlem a let si natáčeli. Natočili tak bohužel i děsivě vypadající pád letadla do lesa. Naštěstí celá posádka přežila.

Čtyři šťastlivci zveřejnili na internetu sedm a půl minut dlouhé video, které je živým důkazem toho, jak blízko byli smrti. K nehodě došlo u letiště Bruce Medows ve Stanley v Idahu.
 

Nathan Williams, Alec Arhets, Tol Gropp a jeho otec Leslie vzlétli s malým jednomotorovým letadlem Stinson z roku 1947, po necelých třech minutách se ale zřítili mezi stromy. Hrozivý pád zaznamenali dvěma kamerami v přímém přenosu.
 

"Rozhodně jsme nečekali, že natočíme něco takového,“ uvedl Nathan pro YahooNews. "Byl krásný den a my jen natáčeli, co zrovna děláme.“
 

Nathan po pádu letadla utrpěl otřes mozku, pilot zlomeniny čelisti, lícní kosti a žeber. Zbylí dva pasažéři vyvázli s odřeninami."Všichni jsme šli v pondělí normálně do práce,“ doplnil Williams, který je v civilním životě zubařem. "Opravdová zranění utrpěl jen Les, ale i ten bude v pořádku.“

 

 

"Stalo se to strašně rychle. Pamatuju si, jak jsme přerazili ty stromy. Znělo to jako střelba. Pak jsme najednou leželi připoutaní hlavou dolů,“ řekl Tol stanici KBOI.
 

Pádu letadla si všimli dva trempové a zavolali pomoc. Hasiči pokáceli několik stromů, aby na místě mohla přistát helikoptéra, která Leslieho transportovala do nemocnice. Letadlo zřejmě havarovalo kvůli náhlému nárustu vlhkosti a teploty vzduchu. Příčina nehody se vyšetřuje.
 

hel TN.cz