proboha proč?

Malého žirafáka (2) v zoo zastřelili a ROZŘEZALI před dětmi na kusy! HRŮZNÉ VIDEO

Lidé jsou zhnuseni. Ošetřovatelé odstřelili úplně zdravého žirafího samečka Mariuse (2), před dětmi ho naporcovali jak prase na zabijačce, stáhli ho z kůže a hodili lvům. Nikdo nechápe, proč ho zabili.

Na 20 tisíc lidí podepsalo petici. Za život malého Mariuse vzniklo několik kampaní, například na facebooku. Několik jiných zoologických zahrad se nabízelo, že se ho ujmou. Přesto se žirafího samečka nepodařilo zachránit. Vedení kodaňské zoo ho nechalo zastřelit jateční pistolí. A to jenom proto, že jeho rodiče byli příbuzní a to nějaká evropská směrnice nedovoluje.
 

Aby toho nebylo málo, zoo si pozvala školní děti, aby se dívaly, jak ošetřovatelé malého žirafáka stahují z kůže, rozřezávají na kusy a házejí lvům a dalším šelmám v zahradě. Dánská zoo trvá na tom, že tenhle drastický krok byl nutný, aby se zabránilo křížení pokrevních příbuzných, a že dětem ukázala jeho porcování "z edukačních důvodů". Prý byl prostě moc geneticky podobný ostatním žirafám v Kodani a nehodil se zahradě do rozmnožovacího programu.
 


 

Několik zahrad se přitom nabízelo, že si pro Mariuse přijedou, včetně například Yorkshire Wildlife Parku v britském Dorsetu. "Nemůžu tomu uvěřit. Nabídli jsme, že jeho život zachráníme. Zoologické zahrady by měly změnit způsob svého podnikání," řekl BBC šokovaný ředitel parku Robert Krijuff.

 

 

Mariuse chtěl také odkoupit soukromý zájemce, který za něj nabídl půl milionu eur, v přepočtu tedy téměř 14 milionů korun. Všechno marné, zoo si prosadila svou. Zvíře zastřelili, protože uspávací injekce by kontaminovala jeho maso...
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz