Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2013 15:12
Sníh v Egyptě

Internet zaplavila fotka zasněžené sfingy. Má to ale háček!

Zasněžená sfinga
Zdroj: facebook.com

Sněhová bouře a mrazivé počasí vyvolalo na Blízkém východě šok. Sněžení zaskočilo Libanon, Sýrii, Izrael a Egypt. Na sociální síti nyní koluje fotografie zasněžené sfingy, má to ale háček.

Fotografie zasněžené sfingy je jednoduše podvrh, jedná se totiž o miniaturní model této staroegyptské stavby, který je vystavován v Japonsku. Nicméně to, že v Egyptě a Blízkém východě sněžilo, legrace už není.

 

Sněhová bouře ochromila Jeruzalém a část západního břehu Jordánu. Podle izraelských úřadů ve čtvrtek v oblasti napadlo 50 centimetrů sněhu a sněžilo i v pátek. "Za 54 let svého života jsem nic takového neviděl," řekl jeruzalémský starosta Nir Barkat. Situaci přirovnal k cunami a řekl, že město není na nic takového připraveno.

 

Sníh v Egyptě
Zdroj: isifa.com

 

Podobně mrazivé počasí zaskočilo i Libanon a sever Sýrie, což znamená velké problémy pro uprchlíky v libanonských táborech. Většina z nich není na takovou situaci vybavena.

 

Do sněhu se probudili také obyvatelé Káhiry, kteří sníh v egyptské metropoli neviděli mnoho let. Menší nadílku dostala také středomořská Alexandrie a některé části Sinajského poloostrova. I v Egyptě je nezvykle chladno a několik dní už tam pršelo.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Internet zaplavilo video: Vin Diesel zpívá tklivou baladu na památku Paula Walkera!

Dojemné video vás donutí k slzám: Koukněte, jak aerolinky plnily lidem vánoční přání

ana tn.cz / ČTK
Reklama