Iránci prý zadrželi agenta CIA

Íránská státní televize v neděli odvysílala záběry mladého muže, kterého označila za agenta americké špionážní centrály CIA, informuje agentura AFP. Teherán tvrdí, že cílem agenta bylo infiltrovat se mezi íránské tajné služby.

Agent se podle televize jmenuje Amir Mirzai Hekmati. Jde prý o rodáka z americké Arizony, který má íránské kořeny.


Záběry domnělého špiona byly součástí ukázek z připravované reportáže. Televize ujišťuje, že brzy zveřejní celý příspěvek s bližšími podrobnostmi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Írán ZATKL 30 AGENTŮ CIA!


Stanice tvrdí, že Američané Hekmatiho vyslali na jejich leteckou základnu v afghánském Bagrámu, kde mu byly předány podvržené "důvěrné" informace. Pak prý odletěl do Teheránu, kde měl dokumenty nabídnout íránským tajným službám a tím získat jejich pozornost.


"Plánem bylo předat Íráncům užitečné informace a přimět ministerstvo pro tajné služby, aby materiál považovalo za dobrý a později mě kontaktovalo," říká na nahrávce asi dvacetiletý hladce oholený muž, který plynně hovoří jazykem farsí a angličtinou s americkým přízvukem.


Íránská kontrarozvědka oznámila, že údajného agenta dopadla ještě předtím, než se stačil na ministerstvo infiltrovat.

 

PSALI JSME:

CIA chce chránit agenta, který VYSTOPOVAL USÁMU! Prozradila ho média...


Televize s informací přišla krátce poté, co se Íráncům dostal do rukou americký špionážní letoun RQ-170 Sentinel. Íránci tvrdí, že se ho zmocnili pomocí "elektronické pasti". Američané mají za to, že se bezpilotní letoun zřítil kvůli poruše.


Mezinárodní společenství v čele se Spojenými státy a Izraelem předpokládá, že Íránci pod zástěrkou mírového využití jádra vyvíjejí jadernou zbraň.

maš tn.cz / Mediafax