Italská policie zatkla s FBI nejméně 320 lidí podezřelých z členství v mafii

Policejní razie proti italské mafii skončila zatčením nejméně 320 lidí podezřelých z členství v kalábrijské mafii 'Ndrangheta. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.

Zadržení čelí obvinění z praní špinavých peněz, organizovaného zločinu a zneužívání veřejných zakázek.

 

Razie se uskutečnily především na území Itálie, několik mafiánů však zatkla i federální policie FBI ve Spojených státech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Italská policie zatkla šéfa mocného klanu neapolské mafie

Italského mafiána Giuseppe Falsoneho zatkla policie na jihu Francie

 

"Rozsah akce potvrzuje, že roste vliv kalábrijské mafiánské rodiny, kterou dlouhá léta zastiňovala sicilská Cosa Nostra," píše Reuters.

 

Policie oznámila, že vyšetřování odhalilo mnoho poznatků o fungování organizace, kterou zvláštní komise italského parlamentu ve zprávě z roku 2008 přirovnala k teroristické síti Al -Káida. Konkrétní informace policie neposkytla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Italská policie dopadla mafiánského kmotra Schiavoneho

 

'Ndrangheta vznikla jako spolek bránící chudé venkovské rolníky v jihoitalské Kalábrii. Dnes kalábrijští kmotři vydělávají zejména na pašování drog z Jižní Ameriky.

 

Italští policisté odhadují, že klan, proti kterému byla namířena nejrozsáhlejší razie za poslední roky a do kterého patří na 100 rodin, si ročně nezákonně vydělá v přepočtu více než 600 miliard korun. Členové spolku operují po celé Evropě a také v Kanadě, Spojených státech či v Austrálii.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax