boj o místo

Italský politik propíchl invalidovi pneumatiky kvůli parkování

Parkoviště
Zdroj: TN.cz
Parkoviště (ilustrační foto)

Italský politiky se provinil rovnou dvakrát. Zaparkoval svého Jaguara na místě vyhrazeném pro zdravotně postižené. Když se navíc invalida začal domáhat svého práva, propíchl mu gumy.

Antonio Piazza, předseda Lombardského úřadu pro rezidenční stavebnictví a člen strany Lid svobody, musel rezignovat. Příčinou byl spor s invalidou ohledně parkování, který se politik rozhodl řešit velmi svérázným způsobem. Zdravotně postiženému člověku propíchl pneumatiky, informoval deník Právo.

 

Piazza zaparkoval své auto před úřadem na místě vyhrazeném pro zdravotně postižené. Invalida, který dorazil na parkoviště o chvíli později, zavolal policii, aby politikovi vysvětlila, že tady nemá co dělat. Muži zákona dali Piazzovi výchovnou pokutu, kterou sice přijal, ale rozhodně se s ní nesmířil. Počkal, až policisté odjedou, a invalidovi propíchl pneumatiky.

 

 

K jeho smůle ale mstivý čin natočily bezpečnostní kamery. Aféra s parkováním tak politika nestála pouze několik eur, ale i místo v úřadě. Ani rezignaci však ale nepřijímá lehce. "Moje demise není v žádném případě spravedlivá, rozhodně nešlo o dobrovolné rozhodnutí. Vždy jsem se ve své funkci choval maximálně korektně," vzkázal deníku La Stampa.
 

tn.cz / anš