Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Italský premiér BERLUSCONI před soudem: Obvinil žalobce z PODVRATNÉ činnosti!

Silvio Berlusconi - 1
Zdroj: Facebook official

Italský ministerský předseda Silvio Berlusconi se v pondělí konečně ocitl před soudem, kde se zodpovídá z daňových úniků. A hned začal útokem.

Italský premiér Silvio Berlusconi v pondělí u soudu v Miláně nařknul státní zástupce z podvratné protistátní činnosti. Informuje o tom agentura AFP.

"Žalobci pracují proti státu," řekl Berlusconi novinářům před tím, než vstoupil do jednací síně. Před soudem se shromáždila hrstka jeho stoupenců, kteří mávali plakáty s nápisem "Silvio, braň se!". Během pondělního slyšení by měl soudce vyslechnout několik svědků Berlusconiho obhajoby.

ČTĚTE TAKÉ:
Kaddáfímu nepomůže už ani Berlusconi! Itálie uznala povstaleckou vládu

Proces se týká daňových úniků premiérovy firmy Mediaset, která měla uměle navyšovat ceny za filmová práva. Ty pak Berlusconi prodával svým dalším společnostem, které je odprodávaly zpět Mediasetu. Díky tomu si snižoval tržby a tak platil i nižší daně. Berlusconi i Mediaset všechna obvinění popírají. Společnost tvrdí, že filmy nakupovala podle tržních cen.

Předseda italské vlády se zároveň vyjádřil ke kauze, kterou západní tisk překřtil na "Rubygate" s odkazem na aféru Watergate, jež v 70. letech stála křeslo amerického prezidenta Richarda Nixona.

Berlusconi v tomto procesu čelí obvinění z toho, že měl sex za peníze s nezletilou dívkou – Maročankou Karimou Mahroughovou, kterou zná Itálie pod přezdívkou Ruby. Soud začal minulý týden ve středu a prakticky hned byl odročen na konec května. Berlusconi jej v pondělí označil za "směšný, nepodložený a šílený".

tn.cz / Mediafax