JDOU PO NĚM! Muže, který umístil bomby před obchody IKEA, hledá EUROPOL!

IKEA TERČEM BOMBOVÝCH ÚTOKŮ!
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Evropský policejní úřad (Europol) hledá 35 až 45letého muže, který je podezřelý z toho, že umístil balíky s výbušninami v obchodních domech IKEA v Belgii a Nizozemsku. Informoval o tom v sobotu deník Le Figaro.

"Podezřelého natočily bezpečnostní kamery a dva svědci ho viděli utíkat," uvedl Europol v prohlášení s tím, že svědky v sobotu předvolal a žádá o jakékoli další postřehy o událostech z útoků.

Europol zveřejnil dvě fotografie podezřelého pořízené 30. května u IKEA v belgickém Gentu.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
BOMBA PŘED IKEA! Varování přišlo ze zahraničí!


Policejní organizace předpokládá, že autorem útoků ve všech obchodních domech IKEA je právě tento muž. Pokaždé umístil v obchodním domě balíček, který způsobil slabý výbuch, a utekl.

Na přelomu května a června vybuchly malé bomby v obchodech IKEA v belgickém Gentu, francouzském Lille, v nizozemském Eindhovenu a v saských Drážďanech. V Drážďanech byli dva zákazníci zraněni.

V pátek 2. září objevil ukrajinský uklízeč v koši u vchodu do prodejny Ikey v pražském Zličíně balíček, který obsahoval několik kilogramů prášku a dráty. Odnesl jej k ochrance, jejíž člen sám přestřihl dráty v nástražném systému, s balíčkem přešel celou prodejnu a za budovou jej odhodil do kontejneru. Podle pyrotechniků byla nálož funkční a časovaná, vybuchnout měla opravdu kolem 17. hodiny.

Kvůli nálezu policie vyklidila všechny prodejny Ikea v Česku, to je ve Zličíně, Černém Mostu, Brně a Ostravě. Zákazníci se do nich vrátili v sobotu, již pod zvýšenými bezpečnostními opatřeními. Ikea škody spojené s uzavřením obchodů odhaduje na desítky milionů korun.

Podle vyjádření policie upozornil na výbuch telefonát ze zahraničí. Případ vyšetřují detektivové útvaru pro boj s organizovaným zločinem (ÚOOZ), podle nichž byl systém obdobný jako v zahraničí.

 

 

tn.cz / Mediafax