drogová válka v mexiku

Šéf Zetas skončil za mřížemi. Narkomafie dostala ránu

Mexická policie ulovila pořádnou rybu. Jeden z vůdců mocného drogového kartelu Los Zetas Gregorio Salas skončil za mřížemi.

Mexičané zatkli na severu země jednu z klíčových postav drogového gangu Los Zetas, důvěrníka vůdce kartelu Heriberta Lazcana. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.

 

Gregorio Villanueva Salas byl dopaden v pondělí ve městě Monterrey. Zločinec, kterému se přezdívá "car pirátství", je obviněn z organizace útoků na školy a vojenské základny v Matamorosu.

 

[IMAGEBOX_937671]Mexická policie zatkla zakladatele drogového kartelu
[IMAGEBOX_937671]

 

Mexické úřady ve středu oznámily, že ve státě Nuevo León na severovýchodě země bylo celkem zatčeno již více než 50 členů obávaného kartelu Los Zetas včetně dvou policistů, několika žen a dětí.

 

Nuevo León patří mezi několik mexických států hraničících s USA a je dějištěm konkurenční války mezi Los Zetas a kartelem Mexického zálivu.

 

Od roku 2006, kdy prezident Felipe Calderón po nástupu do funkce vyhlásil válku drogovým kartelům, je na kontě bojů konkurenčních drogových gangů a bojů mezi armádou a narkomafiemi 50 tisíc obětí. Mezi nimi jsou jak pašeráci, tak vojáci, policisté a civilisté.

tn.cz / mediafax / hru