Kábulem otřásl výbuch, prý se jednalo o nehodu

Silná exploze otřásla v sobotu ráno centrem Kábulu nedaleko budovy ministerstva zahraničí. Mezinárodní síly pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu (ISAF) oznámily, že s největší pravděpodobností nešlo o sebevražedný či jiný útok, ale o nehodu.

Zatím nejsou zprávy, že by si výbuch vyžádal nějaké mrtvé či zraněné, v místě incidentu ale bylo slyšet sirény. "Podle dostupných zpráv explodovala pozemní mina umístěná ve vozidle afghánské armády," řekl mluvčí ISAF.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sebevrah se odpálil před německou ambasádou. Zabil šest lidí

 

Výbuch vyvolal znepokojení, protože se stal ve čtvrti, která je plná sídel zahraničních diplomatických misí, mezinárodních organizací a afghánských vládních úřadů, včetně afghánského ministerstva zahraničí.

 

Podle agentury AFP se v Kábulu v současnosti nachází předseda sboru náčelníků štábů americké armády Michael Mullen, který do afghánské metropole přicestoval v souvislosti s výměnou velitele spojeneckých sil Stanleyho McChrystala, jehož nahradí generál David Petraeus.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Firma napálila Iráčany a lidé umírali kvůli detektorům bomb

 

I přes přítomnost takřka 150 tisíc zahraničních vojáků v Afghánistánu povstalecké hnutí Taliban sílí a jednotky a budovy afghánské vlády se stávají častým terčem sebevražedných atentátníků.

tn.cz / Mediafax