KADDÁFÍ V KONCÍCH? Vyzbrojuje dobrovolníky a povyšuje vojáky!

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí vyzbrojuje dobrovolníky do bojů proti koaličním silám. V pátek také povýšil všechny členy svých ozbrojených sil, informuje s odvoláním na Pentagon a libyjskou státní televizi agentura AFP.

"Dostali jsme zprávy, že (Kaddáfí) povolává do zbraně dobrovolníky k boji proti opozici,” uvedl americký viceadmirál William Gortney. “Nejsem si jistý, zda jsou to skutečně dobrovolníci, nebo ne. Stejně tak nevím, kolik jich skutečně rekrutoval. Důležité ale je, že vůbec potřebuje hledat posily v řadách civilistů,” dodal Gortney.
 

Dalším krokem odkazujícím k tomu, že Kaddáfí může mít problémy, je povýšení všech členů jeho ozbrojených sil. "Bratrský vůdce revoluce rozhodl, že povýší všechny členy všech ozbrojených složek za jejich hrdinský a odvážný boj proti křižáckému a kolonialistickému útoku,“ uvedla státní televize.
 

PODÍVEJTE SE, JAK POVSTALCI V LIBYI DĚKUJÍ FRANCII ZA LETECKOU POMOC:


 

"Povýšení se týká i všech členů bezpečnostních jednotek a policie,“ dodala televize. Stanice ale neuvedla, jak budou povýšení přesně probíhat a zda za povýšení budou vůbec nějaké, například peněžité, odměny.
 

V polovině února vypukly v Libyi násilné protesty proti Kaddáfího režimu, které posléze přerostly v ozbrojený konflikt mezi povstalci a armádou loajální Kaddáfímu.

ČTĚTE TAKÉ:

Nad Libyí krouží desítky stíhaček. TAKHLE TANKUJÍ VE VZDUCHU!
 

Minulou sobotu odpoledne zahájili Francouzi nálety zahraniční zásah v Libyi. Stalo se tak dva dny poté, co Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci povolující použít "všechny nezbytné prostředky" k ochraně civilních obyvatel Libye. Poté se k Francouzům přidaly Británie, USA a další státy.

tn.cz / Mediafax