Kaddáfího manželka a tři jeho děti jsou v Alžírsku! Kde je libyjský tyran?

Manželka libyjského vůdce Muammara Kaddáfího a tři jeho děti jsou v Alžírsku. Informuje o tom v pondělí agentura AFP s odvoláním na alžírské ministerstvo zahraničí.

"Žena Muammara Kaddáfího, Safíja, jeho dcera Ajša a synové Hannibal a Mohammed v doprovodu jejich dětí vstoupili do Alžírska v 08.45 ráno (09.45 hodin SELČ) přes alžírsko-libyjskou hranici," uvedl ministerstvo v prohlášení zveřejněném agenturou APS.

Libyjský vůdce na útěku Muammar Kaddáfí a jeho dva synové Sajf Islám a Sádí se údajně skrývají ve městě Bani Walid jižně od Tripolisu. Informuje o tom v pondělí agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj.

Bani Walid leží asi 100 kilometrů od hlavního města. Tyto informace diplomatického zdroje, který cituje italská agentura ANSA, potvrzují dřívější slova libyjského expremiéra a někdejší muže číslo dvě libyjského režimu Abdase Saláma Džallúda. Ten minulý týden řekl, že Kaddáfí je buď někde jižně od Tripolisu, nebo už před časem uprchl do pouště.

Konflikt v Libyi proti režimu Muamara Kaddáfího začal v polovině února. Povstalce podpořily nálety spojenců, které začaly 19. března, dva dny poté, co Rada bezpečnosti OSN vydala mandát k vojenským operacím na ochranu obyvatel.

Minulý týden se rebelům podařilo získat pod kontrolu Tripolis. Kaddáfí se od té doby skrývá.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax