Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kamerunci našli trosky letadla, kterým cestoval australský milionář Talbot

Na palubě letadla je i milionář Ken Talbot
Zdroj: oficiální zdroj
Na palubě letadla byl i milionář Ken Talbot

Kamerunští záchranáři vypátrali letadlo, kterým spolu s dalšími deseti lidmi cestoval i jeden z nejbohatších Australanů, uhelný magnát Ken Talbot.

Pátrací týmy vrak malého letadla Casa C-212 nalezly v regionu Dima v západoafrické Konžské republice, deset až dvacet kilometrů od hranice s Kamerunem.

 

PSALI JSME:

V Kongu pátrají stále po letadle, byl v něm milionář Talbot

 

"Zatím jsme našli devět až deset těl,“ citoval kamerunský státní rozhlas ministra informací Issu Tchiroma Bakaryho s tím, že nikdo nepřežil.

 

Identifikace obětí se očekává v příštích hodinách. Experti začali zkoumat černé skříňky, které by měly příčinu nehody objasnit.

 

Letadlo vzlétlo z kamerunského města Yaoundé v sobotu a doletělo do vzdušného prostoru Konga, kde mělo přistát na letišti v Yangadou. Kontrolní věž ztratila se strojem kontakt asi hodinu po startu.

 

Stroj podle kamerunských úřadů zmizel v hustě zalesněné oblasti. Na pátrání se podílely týmy Konga a Kamerunu složené z civilních odborníků i členů armády, ale také francouzští vojáci v Gabonu a tamní Pygmejové. Hledání komplikovala hustá mlha, která v oblasti panuje.

 

Na palubě letounu bylo šest Australanů, dva Britové, dva Francouzi a jeden Američan. Kromě Talbota a britského pilota šlo o vysoké představitele těžební společnosti Sundance Resources, píše australský deník The Age. Skupina se na sever Konžské republiky letěla podívat na jeden z místních dolů. V Kamerunu, Rovníkové Guineji a Kongu měla jednat o těžbě železné rudy.

 

Z Yaoundé chtěli pasažéři vzlétnout Talbotovým osobním tryskáčem. Museli ale použít dvoumotorové lehké letadlo, protože větší stroje v cílové oblasti kvůli špatným podmínkám nemohou přistávat. Spekuluje se o tom, že těžaři porušili protokol, protože všichni letěli jedním strojem.

 

Mediafax