Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

KANEC BERLUSCONI navrhuje nový název své strany: ČÍČI VPŘED!

talský premiér Silvio Berlusconi během čtvrtečního zasedání parlamentu v žertu navrhl přejmenovat svoji stranu Lid svobody (PdL) na Číči vpřed! (Forza gnocca!). Informovala o tom agentura AFP.

"Změníme název Lid svobody, protože lidé ji už nemají ve svých srdcích," poznamenal pětasedmdesátiletý předseda vlády. "Bylo mi řečeno, že větší úspěch (mezi voliči) bude mít strana s názvem Číči vpřed!" dodal pobavený Berlusconi s tím, že v úvahu vezme i další návrhy.
 

ČTĚTE TAKÉ:

TAHLE KRÁSNÁ KOČKA TVRDÍ: Jsem zasnoubená s Berlusconim!

Antonio Borghesi z opoziční strany Itálie hodnot (IdV) uštěpačně poznamenal, že nový název navržený Berlusconim výborně odpovídá premiérovu životnímu stylu a přístupu k politice.
 

Aldo Di Biagio z pravicové Budoucnosti a svobody Itálie (FLI) se proti žertování ohradil a vyzval premiéra, aby "přestal chodit do parlamentu vyprávět své absurdní vtípky".
 


 

Název "Číči vpřed!" odkazuje na dřívější Berlusconiho stranu Forza Italia (Itálie vpřed), kterou kontroverzní politik založil v roce 1993.
 

V poslední době Berlusconi i jeho strana prožívají kritické období. Kvůli skandálům kolem něj a jeho spolustraníků popularita Lidu svobody výrazně klesla. Přispěla k tomu i skutečnost, že se vládní koalice musela uchýlit ke škrtům kvůli státnímu dluhu.

tn.cz / Mediafax