KDE SE VZALA? Bakterie způsobující KRVÁCIVÝ PRŮJEM má 19 obětí

Escherichia coli
Zdroj: Oficiální zdroj
Escherichia coli

Kmen střevní bakterie EHEC, která v Evropě zabila již 19 lidí, se údajně mohl zrodit v nemocnici. Uvedl to ředitel Institutu lékařské mikrobiologie Fakultní nemocnice v Halle Alexander Kekulé, v sobotu o tom informuje web deníku Die Welt.

"Bakterie se mohla vypěstovat v těle pacienta při léčbě novými antibiotiky v nemocnici," sdělil Kekulé. Podle něj se může stát, že se původce nikdy nepodaří vystopovat.

 

"Pokud se bakterie zrodila například v těle farmáře, mohl po odchodu z nemocnice nakazit třeba své krávy," řekl Kekulé s tím, že bacilonosičovi bakterie nemusí nijak škodit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KRVÁCIVÝ PRŮJEM! Zdrojem SMRTÍCÍ střevní bakterie už i HOVĚZÍ MASO!

 

Původ bakterie však nadále zůstává záhadou, tvrdí Kekulé.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Epidemie EHEC dosud připravila o život 18 lidí v Německu a jednoho člověka ve Švédsku. Německé úřady v pátek informovaly, že za poslední dva dny se nakazilo na 200 lidí.

 

Nákazu zaznamenali už i v Rakousku, Dánsku, Francii, Nizozemsku, Norsku, Španělsku, Švýcarsku a Británii. V posledně jmenované zemi v pátek oznámili další čtyři případy nákazy, celkem jich tak je 11.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VRAŽEDNÁ BAKTERIE Z OKUREK! Radíme, jak se jí bránit...

 

Výjimkou není ani Česká republika, kde se nákaza potvrdila v jednom případě. Krvácivý průjem se objevil u americké turistky, která skončila v péči lékařů v pražské nemocnici Na Bulovce.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax