kurzy na hlavu církve

Kdo bude novým papežem? Sázkaři v tom mají jasno

Sázkové kanceláře po celém světě, včetně České republiky, vypsaly kurzy na volbu budoucího papeže. Favoritem je muž černé pleti - Peter Turkson z africké Ghany.

Kdo bude 266. papežem? Podle sázkových kancelářích bude ze svatopetrského chrámu k lidem promlouvat Ghaňan Peter Turkson (64). Ten ve Vatikánu předsedá Papežské radě pro spravedlnost a mír. Byl by prvním papežem tmavé pleti v historii úřadu.

 

Druhý se s těsným odstupem umístil milánský arcibiskup Angelo Scola (71). Jeho silnou stránkou jsou především charismatické projevy. Scola je mimo jiné hlavou organizace specializující se na muslimsko-křesťanské porozumění.

 

Třetí v pořadí je pak další Ital, současný zástupce Benedikta XVI. v úřadě, kardinál komoří Tarcisio Bertone (78).

 

Jestli ale bílý dým nad Vatikánem oznámí skutečně nástup prvního černošského papeže, jak předpovídají sázkové kanceláře, se dozvíme až za několik dnů. "Jestli se spojí 40 kardinálů, bude konkláve dlouhé. Záleží, jestli se shodnou na jedné osobě více než dvoutřetinovou většinou," řekl odborník na Vatikán Robert Moynihan.

 

 

Na pěkném 39. místě u sázkařů skončil pražský arcibiskup Dominik Duka. Pokud byste si na něj vsadili třeba tisícovku a on byl zvolen, vaše důvěra by vám přinesla rovných sto tisíc.
 

tn.cz / TV Nova / anš