Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hamas: Palestinské skupiny spojí své síly a zaútočí na Izrael

Třináctka palestinských militantních skupin podle hnutí Hamas spojí své síly a zahájí útoky proti Izraeli.

"13 militantních skupin z Palestiny společně zahájí vlnu efektivnějších útoků proti Izraeli. V úvahu připadají všechny možnosti útoků," uvedl mluvčí ozbrojeneckého křídla hnutí Hamas Abu Ubaida a nepřímo potvrdil, že ozbrojenci mohou použít i sebevražedné útočníky.

 


"Naše akce odporu nyní vstoupily do nové éry kooperace, společně připravíme účinnější útoky proti našemu nepříteli," prohlásil Ubaida.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Izrael možná koupí od Američanů nejmodernější stíhačky na světě

 
Množství palestinských ozbrojenců se sešlo na tiskové konferenci pod širým nebem v Gaze, kde Ubaida nabádal k reakci na "jednání, která jsou zaměřená na prodej palestinské země."

 

 
Mezi militantními skupinami, které se zavázaly k útokům na Izrael, jsou mimo jiné Islámské hnutí odporu a militantní frakce umírněného hnutí Fatah prezidenta Mahmúda Abbáse.
Palestinské hnutí Hamas tak reaguje na přímá mírová jednání mezi lídry Palestiny a Izraele, která začala ve čtvrtek.

 
Hamas popudilo rozhodnutí prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse vrátit se k přímým jednáním s Izraelci, která přerušila na přelomu let 2008 a 2009 izraelská ofenzíva v Gaze. "Mahmúd Abbás nemá právo mluvit za Palestince, které vůbec nereprezentuje, a žádné výsledky (jednání) nebudou Palestince k ničemu zavazovat," uvedl Hamas.

 
Izraelské ozbrojené složky i palestinská policie posílily bezpečnostní opatření po dvou útocích, které v úterý a ve středu provedli radikálové na západním břehu Jordánu.

Mediafax