Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Míří do Nizozemska

Kolona s troskami boeingu MH17 zastavila kvůli nehodě!

Kamion vezoucí trosky sestřeleného boeingu MH17
Zdroj: isifa.com

Kolona kamionů, které převážejí trosky sestřeleného malajsijského boeingu z Ukrajiny do Nizozemska, se zastavila v Polsku, sedm kilometrů před hranicí s Německem. Konvoji v další cestě zabránila silniční nehoda, která zablokovala jeden z dálničních pruhů, uvedl polský rozhlas.

Konvoj s troskami boeingu MH17 je na cestě do Nizozemska. Před německou hranicí musel zastavit kvůli nehodě. Kolona vjela do Polska v pátek. Vzhledem k nadrozměrnému nákladu se směl pohybovat pouze v noci. Policie, která konvoj doprovází, předpokládá, že kamiony přejedou přes polsko-německé hranice v noci na pondělí.

 

Přeprava trosek z východu Ukrajiny začala po železnici 23. listopadu. Konečným cílem je Nizozemsko, kde se tamní experti mají pokusit alespoň část letadla znovu složit.

 

 

Stroj s 298 lidmi na palubě, většinou Nizozemci, se v polovině července zřítil na území ovládané proruskými separatisty na východě Ukrajiny. Západ a Kyjev tvrdí, že stroj sestřelili separatisté raketou dodanou z Ruska, ti to popírají a obviňují Kyjev.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Megan Fox a hvězdu Beverly Hills smetl ze silnice opilý řidič

Havárie Davida Beckhama: Rána na křižovatce a auto plné airbagů

TN.cz / ČTK / hmr