Kontroly polských potravin dopadly dobře! Technická sůl v nich není

Inspektoři zkontrolovali vzorky potravin z Polska. Žádné z nich nebyly zdravotně závadné a nic nenasvědčuje tomu, že by v nich byla použita technická sůl místo jedlé.

V prvních výsledcích testů potravin a solí z Polska se nenašly žádné nežádoucí látky, které by nasvědčovaly tomu, že byla použita technická sůl místo jedlé. V pátek o tom informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), podle které další výsledky budou k dispozici během příštího týdne.

 

Inspektoři zkontrolovali 15 vzorků potravin a čtyři vzorky soli. "Na žádném z dosud analyzovaných vzorků se neprokázala nežádoucí kontaminace a naměřené hodnoty sledovaných znaků odpovídaly právním předpisům, případně deklaraci na obale," uvedl Michal Spáčil, tiskový mluvčí inspekce s tím, že pokračují i další odběry vzorků.

 

Kvůli opatrnosti zakázalo dříve ministerstvo zemědělství pouštění do oběhu jedlé soli z Polska do doby, než bude prokázaná její zdravotní nezávadnost. Čeští výrobci podle ministerstva navíc většinou používají sůl z jiných zemí Evropské unie než od našich severovýchodních sousedů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Technická sůl v potravinách? Polská prokuratura o tom věděla už roky

 

Ministerstvo čeká, až se polská strana vyjádří, zda nejde o technickou, byť zdravotně nezávadnou sůl. Polsko by také mělo podle ministerstva dodat informace o výrobcích, kterých se aféra týká. "Do obchodů se zatím sůl nedostane," řekl na dotaz Mediafaxu Jan Žáček, mluvčí ministerstva. Čeští výrobci podle ministerstva navíc většinou používají sůl z jiných zemí Evropské unie než od našich severovýchodních sousedů.

 

Na seznamu podniků, které v Polsku dostávaly technickou sůl místo jedlé, je už 90 odběratelů, tvrdilo ministerstvo. Polská strana nadále tvrdí, že problém nepřekročil hranice státu.

 

Polská strana uvádí, že je sůl bezpečná. "Pro nás to znamená, důvěřuj, ale prověřuj," vysvětlil ministr. Polská prokuratura vyšetřuje několik osob za nakupování průmyslové soli a její následné přebalování. Poté ji obchodníci prodávali jako jedlou kuchyňskou sůl. Podle informací Potravinářské komory mohlo k používání průmyslové soli v největších polských výrobnách docházet po dobu deseti let.

klab tn.cz / Mediafax