kONEČNĚ PROMLUVILA

Krásná moderátorka obhajuje svůj rasistický status na Facebooku! CELÉ PROHLÁŠENÍ

Moderátorka Kristína Kormúthová
Zdroj: facebook.com

Kristína Kormúthová (28) minulý týden v rozrušení napsala na sociální síť status s rasistickým podtónem . Televize ji kvůli tomu ihned stáhla z obrazu a v pondělí dostala výpověď. Teď konečně Krásná tmavovláska vše okomentovala.

Kristína v noci zjistila, že na střeše domu má zloděje. Krátce poté v rozčilení napsala na Facebook rasistický status. Ten její zaměstnavatel, slovenská veřejnoprávní televize, vyhodnotil jako maximálně nevhodný. V pondělí proto dostala výpověď.
 


Kráska se hájí tím, že stus vznikl ve stavu největšího strachu v jejím život, na což prý nikdo nebere ohled. Kompletní stanovisko Kristýny Kormuthové přinesl portál topky.sk:
 

"Sebrali mi vítr z plachet . Byl to můj život. Dnes (v pondělí - pozn. red.) jsem za můj výrok na Facebooku přišla v RTVS o práci, kterou jsem zbožňovala. Děkuji RTVS za možnost a šanci pro ni pracovat. Chci ale zdůraznit, že předmětný výrok, za který jsem se už veřejně omluvila, jsem napsala v rozrušení několik minut poté, co jsme se já a moje rodina stali obětí trestného činu. A to tu nikdo neřeší. V domě nemocní lidé, otec po mrtvici. Proč toto nikdo neakceptuje? O půl páté nad ránem, kdy jsme se vzbudili na strašný hluk v domě, jsme nemohli vyhodnotit, co se děje, zda jde o krádež, ozbrojenou loupež , fyzické napadení, zda je pachatel jeden nebo více. V dané chvíli jsem měla největší strach v mém životě. Můj výrok byl reakcí na tuto vypjatou situaci, kterou nikomu nepřeji zažít na vlastní kůži. Jeho úmyslem však v žádném případě nebylo obecně znevažovat jakýkoliv národ, rasu nebo etnikum, ale odsoudit konkrétní čin zloděje, který už vyšetřuje policie. Mířila jsem na konkrétního zloděje! Teď už můžu jen věřit v zdravý rozum a úsudek všech slušných a dobrých lidí, kteří moje situační selhání - napsání nevhodně zvolených slov - neodsoudí, naopak pochopí . Doufám, že mi život nabídne ještě jednou šanci dělat to, co opravdu miluji a baví mě."
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Avril Lavigne čelí nařčení z rasismu. Podívejte se na klip, který to způsobil

Koranteng: O rasismu i aféře, která mu sáhla na rodinu

Související témata:
vrl TN.cz