Žalobce stáhl Krejčířovo obvinění z pojistného podvodu

Radovan Krejčíř se zatím vyhnul soudu o to, zda spáchal pojistný podvod. Žalobce prozatím jeho obvinění stáhl.

Jihoafrický prokurátor v pondělí "prozatím" stáhl žalobu proti Radovanu Krejčířovi za pojistný podvod. Informuje o tom webový portál Independent Online.

 

 

Prokurátor Riegal du Toit stáhl žalobu v reakci na žádost hlavního svědka procesu. Ten u vrchního soudu v jižním Gautengu požádal o přezkoumání dohody s prokuraturou, podle níž výměnou za podmíněný trest bude svědčit proti Krejčířovi.

 

Du Toit uvedl, že svědek Marian Tupy chce změnit svůj trest tak, aby mu zůstala jeho lékařská licence. Stále chce ale svědčit proti Krejčířovi.

 

 

Krejčíř podle žaloby v roce 2010 na základě zfalšované lékařské zprávy připravil jihoafrickou pojišťovnu Liberty Life o 4,5 milionu randů (10,7 milionu korun). Některé zdroje uvádějí, že to bylo 4,75 milionu randů (11,3 milionu korun).


PSALI JSME:

Soud: KREJČÍŘ předstíral RAKOVINU! Kvůli penězům!

 

Zprávu měl zfalšovat urolog slovenského původu Marian Tupy, který vyměnil na Krejčířův příkaz jeho krevní vzorky za vzorky pacienta trpícího rakovinou močového měchýře v závěrečním stadiu. Na základě této zprávy vyplatila pojišťovna Liberty Life Krejčířovi peníze.

 

Tupy se v polovině března loňského roku u soudu v Kapském Městě ke spolupráci na podvodu přiznal a byl odsouzen k sedmiletému trestu vězení. S jihoafrickou justicí se pak dohodl, že výměnou za podmíněný trest bude svědčit proti Krejčířovi.

 

Krejčíře zatkli na konci března. V dubnu ho soud na kauci půl milionu randů (1,19 milionu korun) propustil.

 

Podnikatel všechna obvinění popírá.

 

Česká televize v neděli oznámila, že Krejčíře čeká také nový proces v případě žádosti Česka o jeho vydání. Nejvyšší jihoafrický soud zamítl Krejčířovy námitky a rozhodl, že žádost Česka musí jihoafrická justice znovu projednat.

 

Potvrdil tak verdikt vrchního soudu, který zrušil pět let staré rozhodnutí soudu první instance nevydat Krejčíře do Česka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jihoafrická policie zabavila zbraně, které chtěl získat Krejčíř

 

Důvodem pro opakování procesu je podle vrchního soudu podjatost soudce, který tehdy Krejčíře odmítl vydat.

muf tn.cz / Mediafax