Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Krutá cesta k turistické atrakci

Slony v Thajsku brutálně mučí, aby je ochočili

Málokdo si dokáže představit návštěvu Thajska bez projížďky na slonu. Málokdo si ale také dokáže představit, co se za tím skrývá. Slon je velmi svobodomyslné zvíře a aby začalo poslouchat, musí zlomit jeho duši mučením.

Sloni mají v Thajsku obrovskou tradici a stali se zaručeným tahákem pro turisty. Hned po příjezdu vás začnou bombardovat nabídkami projížděk na slonech a dalšími sloními atrakcemi. Většina lidí na to kývne, kdo by se nechtěl pochlubit na Facebooku fotkou na hřbetě slonu? Málokdo si ale uvědomí, čím si muselo zvíře projít, než bylo svolné k tomu, aby mu za krk sedl člověk.

 

Sloni jsou velmi svobodomyslná zvířata a na jejich ochočení nestačí pamlsky. Aby začalo poslouchat, musí zabít jeho ducha. Trenéři ho odmalička svazují, uzavírají do malých prostor, ve kterých se nemůže ani pohnout, neustále ho bijí ostrými předměty, nechávají týdny hladovět a žíznit. Toto je jediná metoda, jak slona ochočit. Pak se na něm mohou nadšení turisti svést a vyfotit.


[IMAGEBOX_971275]Není roztomilá? Sloní batole Rashmi z Ostravy slaví první narozeniny[IMAGEBOX_971275]


Mláďata slonů jsou odchytávána z pralesů v Barmě. Tyto pralesy jsou kromě Indie posledním místem v Asii, kde hojně žijí. Nemusí to tak být ale nadlouho. Každý rok ale potká krutý osud 50 až 100 slonů, kteří skončí v turistických kempech. Ještě horší osud ale potká jejich rodinu, kterou nemilosrdně zastřelí. Vzhledem k této bilanci by místní populaci, která je odhadována na pět tisíc slonů, mohlo do deseti let hrozit vyhubení.
 

tn.cz / anš