Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

KRUTÝ ÚČET syrské policie! Zabila už 500 CIVILISTŮ!

Při nepokojích v Sýrii zabily zdejší bezpečnostní jednotky už nejméně 500 civilistů. Ti demonstrovali proti stávající vládě.

Vláda potlačuje všechny projevy odporu velmi tvrdě. Do rozhánění demonstrací, na nichž obyvatelé požadují politickou svobodu a odstoupení prezidenta Bašára Asada, posílá i tanky a další těžkou techniku. Tisíce lidí byly zatčeny, mnoho lidí je nezvěstných. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP s odvoláním na syrské skupiny zabývající se ochranou lidských práv.

PSALI JSME:
KRVAVÉ STŘETY V SÝRII: Demonstrace nepřežilo 88 civilistů

"Žádáme civilizované vlády, aby podnikly kroky k zastavení krveprolití v Sýrii, zastavení vlády syrského režimu a zastavení vraždění, mučení, obléhání a zatýkání. Máme potvrzená jména nejméně 500 lidí, kteří byli zabiti," uvedla jedna z lidskoprávních skupin.

I když postup syrské vlády proti demonstrantům odsuzuje mnoho států, Rada bezpečnosti OSN se v noci na čtvrtek nedokázala dohodnout na společném postoji k situaci v Sýrii.

Protesty proti režimu prezidenta Bašára Asada začaly v polovině března. Některé země včetně Velké Británie nebo Spojených států již kvůli obavám o bezpečnost svých občanů v Sýrii uvažují o jejich evakuaci.

tn.cz / Mediafax