Krvavá jatka v Jemenu: Vojenští snipeři zabili při demonstracích ŠEST CIVILISTŮ

Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Odstřelovači a příslušníci jemenských bezpečnostních složek zabili při pondělních protivládních demonstracích v hlavním městě Saná šest civilistů. Informuje o tom agentura AFP.

Odstřelovači ze střech domů kolem Náměstí změny, které je centrem protestů, zastřelili tři kolemjdoucí. O několik kilometrů dál se bezpečnostní složky a stoupenci režimu střetli s protivládními protestujícími a tři z nich zabili.

 

Zásahy proti demonstrantům v Saná si v neděli vyžádaly 26 mrtvých a 500 zraněných. Pořádkové jednotky nejprve odpálily minometné granáty do blízkosti domu vůdce povstaleckých kmenů Sádika Ahmára. Pak zahájily palbu do davu asi deseti tisíců demonstrantů, kteří šli směrem k centru města. Policie proti odpůrcům režimu nasadila i vodní děla a slzný plyn.

 

ČTĚTE TAKÉ

Bandité v Burundi postříleli dvacet lidí

 

Protesty v neděli propukly i v dalších jemenských městech. Jemenský prezident Alí Aballláh Sálih je v Saudské Arábii, kde se zotavuje z bombového útoku z června tohoto roku. Pověřil viceprezidenta Abdrabuha Mansúra Hadího, aby s opozicí vyjednával. Opozice ale chce, aby prezident podepsal dohodu, ve které se vzdá moci výměnou za amnestii pro sebe a svou rodinu.

tn.cz / Mediafax