Kvůli kontaminované infuzi zemřel v Mohuči už třetí kojenec

Už třetí kojenec zemřel na jednotce intenzivní péče na renomované univerzitní klinice v západoněmecké Mohuči.

Jeho smrt, stejně jako smrt dvou dalších kojenců, pravděpodobně zavinily bakterie v infuzním roztoku, informuje v úterý server focus.de.

 

Kojenec zemřel v pondělí večer. Mluvčí mohučské kliniky se odmítla vyjádřit k tomu, zda smrt dítěte způsobila infuze s tekutou stravou kontaminovanou bakteriemi. Ta totiž zřejmě zavinila smrt dvou kojenců, kteří na klinice zemřeli v neděli.

 

Nemocnice zatím bližší podrobnosti o úmrtí třetího kojence neoznámila.

 

PSALI JSME:

V Mohuči zřejmě bakterie zabily dva kojence

 

Na klinice se nakazilo celkem jedenáct dětí, které se zde léčily s vážnými onemocněními. Až na jednoho pětiletého chlapce šlo převážně o kojence. Pět dětí je v kritickém zdravotním stavu a jedno ve velmi kritickém.

 

Mohučská prokuratura úmrtí prvních dvou dětí posuzuje jako zabití z nedbalosti a ublížení na zdraví. Policie se celým případem intenzivně zabývá a k objasnění případu zřídila zvláštní vyšetřovací komisi. Obviněn zatím nikdo nebyl.

 

Tekutá strava se vyrábí v univerzitní lékárně individuálně pro každého pacienta z devíti složek, které dodává externí výrobce. Podle kliniky je pravděpodobné, že se infuzní roztoky kontaminovaly s bakteriemi enterobacter. Některé kmeny těchto bakterií jsou patogenní a u jedinců se sníženou imunitou způsobují vážné infekce.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax