Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Larryho Kinga vystřídá v talkshow CNN Brit Piers Morgan

CNN Kingův pořad vysílá od roku 1985.

Britský televizní moderátor a novinář Piers Morgan od ledna nahradí legendárního moderátora Larryho Kinga v talkshow televize CNN. Oznámila to ve středu CNN, která Kingův pořad vysílá od roku 1985.

Morgana americké publikum zná jako jednoho z porotců soutěže America's Got Talent, kterou vysílala televize NBC. V její britské verzi Morgan vystupoval také. V ostrovním království má Morgan svoji vlastní show "Piers Morgan's Life Stories", kterou vysílá stanice ITV, a v níž britský moderátor zpovídá celebrity.

 

"Piers si postavil jméno na tom, že veřejným činitelům dával nepříjemné otázky a činil je zodpovědnými za jejich slova a skutky. Dokáže nazírat na všechny aspekty zpravodajství stylově a s humorem," komentoval personální výměnu ředitel americké verze CNN Jon Klein.

 

Zatím není jasné, jak se show, nyní nazvaná Larry King Live, bude od ledna příštího roku jmenovat. CNN oznámila, že Morgan bude pořad vést převážně z New Yorku, někdy ale také z Los Angeles a Londýna.

 

"Pořad Larry King Live jsem sledoval po většinu oněch 25 let a snil o tom, že jednoho dne nahradím ony slavné kšandy muže, kterého považuji za největšího televizního reportéra všech dob," poznamenal Morgan ke svému nástupu do CNN.

 

Pětačtyřicetiletý Morgan zahájil svoji novinářskou kariéru v britském deníku The Wimbledon News. Působil v bulvárních listech News of The World a Daily Mirror, kromě ITV působil i v televizi BBC. Pravidelně přispívá sloupky do nedělníku The Mail on Sunday.

 

Šestasedmdesátiletý Larry King oznámil konec své show na konci června. Nadále by měl jako moderátor na CNN působit při „výjimečných příležitostech“.

 

Show Larry King Live, která funguje od roku 1985 a vystřídalo se v ní mnoho slavných osobností, je předlohou pro mnoho podobných diskusních pořadů po celém světě.

Mediafax