Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2010 17:45

Legendární Larry King končí na CNN. Nahradí ho Brit

Larry King
Zdroj: TN.cz
Larry King spojil velkou část profesního života se CNN

Americká zpravodajská televize CNN přijde po 25 letech o ikonu vysílání. Larryho Kinga kvůli nízké sledovanosti jeho pořadu vystřídá Brit Piers Morgan.

Britský moderátor a někdejší šéfredaktor bulvárních listů Piers Morgan nahradí na podzim v americké kabelové zpravodajské stanici CNN dosavadní hvězdu Larryho Kinga. Podle britských listů vystřídá pětačtyřicetiletý Morgan šestasedmdesátiletého Kinga v jeho pořadu v hlavním vysílacím čase.

 Podle listu The Daily Telegraph Morgan podepíše tento týden se CNN smlouvu v hodnotě 5,5 milionu liber (170 milionů korun), zatímco The Sun tvrdí, že dostane za tříletou smlouvu deset milionů liber (308 milionů korun). Na každý pád se stane prvním Britem, který bude mít v americké televizi vlastní pořad v hlavním vysílacím čase.

 

PODÍVEJTE SE NA SHOW LARRYHO KINGA Z ROKU 1985, HOSTEM BYL ZPĚVÁK FRANK ZAPPA

 

 

LARRY KING NA ZÁBĚRECH Z LETOŠNÍHO ROKU

 Prudký propad sledovanosti

Larry King patří k nejznámějším televizním novinářům v Americe a svůj pořad, do něhož si zve nejrůznější osobnosti, má v CNN už 25 let. V poslední době mu ale výrazně klesá sledovanost. V prvním čtvrtletí letošního roku se na Show Larryho Kinga dívalo 771 tisíc lidí, tedy o 43 procent méně než před rokem. King spoléhal na osobní šarm, ve studiu nechyběly ani jeho pověstné kšandy, které tvořily součást jeho image.

Morgan byl šéfredaktorem bulvárních listů The News of the World a The Daily Mirror. Odtud musel odejít v roce 2004 kvůli tomu, že list otiskl padělané fotografie britských vojáků údajně mučících irácké vězně.

Soustředil se poté na televizní kariéru. Je porotcem soutěžního pořadu Britain's Got Talent i jeho americké verze na stanici NBC. Na CNN prý také udělal dojem jeho pořad zábavných rozhovorů s celebritami v britské televizi ITV.

ora tn.cz / ČTK
Reklama