Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2012 13:51

Lékaři omylem prohlásili chlapce (17) za mrtvého a málem ho zabili

V nemocnici se chystali teenagera, kterého prohlásili za mozkově mrtvého, odpojit od přístrojů. S tím nesouhlasili jeho rodiče a vyžádali si názor soukromé lékařky. Ta zjistila, že chlapec vůbec mrtvý není.

Sedmnáctiletý Steven Thorpe z britského Coventry utrpěl nesmírně vážná zranění při dopravní nehodě a musel být uveden do umělého spánku. Po dvou týdnech na přístrojích ho lékaři v univerzitní nemocnici prohlásili za mozkově mrtvého a chystali se ho od nich odpojit. Rodičům řekli, ať se rozhodnou ohledně darování chlapcových orgánů.
 

S odpojením ale nesouhlasil Stevenův otec, který byl skálopevně přesvědčený, že jeho syn žije a že se probere. Vyžádal si tedy názor soukromé lékařky Julie Piperové, kterou si do nemocnice přizval. Její kolegové byli kromobyčejně překvapeni, když lékařka zjistila slabou mozkovou činnost, jež naznačovala možnost, že by se Steven skutečně mohl probrat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Maminka (†35) zemřela, protože v ní chirurg zapomněl svorky!
 

Probudili ho tedy z umělého spánku a k jejich nesmírnému úžasu se chlapec začal velmi rychle zotavovat. Za pouhých pět dalších týdnů ho z nemocnice propustili.
 

"Lékaři mě chtěli odpojit a že chce můj otec nechat jejich rozhodnutí překontrolovat, se jim prý vůbec nelíbilo,“ popsal svůj neuvěřitelný příběh Steven listu Daily Mail. "Ale bez doktorky Piperové bych tu dneska nebyl. Kdyby mě odpojili, bylo by do několika vteřin po všem. Táta to ale nevzdal, protože byl přesvědčený, že já to taky nevzdám. A měl pravdu. Že žiju, je zázrak."
 

Univerzitní nemocnice v Coventry vydala prohlášení: "Zranění Stevenova mozku bylo extrémně kritické a několik CT jeho hlavy vykázalo téměř nezvratné poškození. Je krajně neobvyklé, aby takový pacient přežil. Těší nás, že to Steven zvládl. Je to opravdu ojedinělý případ."
 

hel TN.cz