jak to?

Lékaři v šoku: Žena rodila císařským řezem, žádné dítě v ní nenašli!

Těhotná
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Žena (37) ve 41. týdnu těhotenství dorazila do nemocnice s porodními bolestmi. Protože lékaři neslyšeli ozvy srdce miminka, urychleně nastávající mamince provedli císařský řez. K jejich úžasu našli jen prázdnou dělohu.

Lékaři v brazilském Cabo Frio se nestačili divit. Do porodnice tam přišla žena s obrovským těhotenským břichem, svou porodní asistentkou a předporodní dokumentací, ze které vyplývalo, že je ve 41. týdnu a čtrnáct dní tedy už přenáší.
 

Když lékaři nebyli schopni objevit tlukoucí srdíčko dítěte, spěchali s nastávající matkou na sál. "Žena už přenášela a měla silné porodní bolesti," uvedla ředitelka nemocnice Rosalice Almeidová pro brazilský portál Globo G1. "Naši lékaři nezjistili srdeční ozvy dítěte, proto se nezdržovali ultrazvukem a ihned provedli císařský řez. K jejich šoku v břiše žádné dítě nebylo.
 

Jednalo se o vzácný případ falešného těhotenství (pseudocyesis). K tomu může dojít tehdy, pokud žena přesvědčí sama sebe, že těhotná opravdu je. Přestože těhotná není, vykazuje všechny příznaky, jako kdyby byla.

 

 

Může jí narůst břicho, mít ranní nevolnosti, ztmavnou jí bradavky, přestane menstruovat. Silný emoční stav vede k zvýšené produkci hormonů a to dokáže zpitomět i těhotenský test, který graviditu potvrdí. Žena dokonce může cítit pohyby plodu. Brazilka se psychicky zhroutila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dramatický porod Katie Price: O dva měsíce dříve a císařem!

Další šok po císařském řezu: Lékaři dítě také nenašli!

hel TN.cz