Nepoznala nemoc

Lékařka poslala Míšu (4) domů, zemřel na zápal plic

Míša Hajas s maminkou Renátou
Zdroj: facebook.com
Malý Míša Hajas s maminkou Renátou

Maminku s malým synem lékařka Eva G. dvakrát vyhodila z pohotovosti s tím, že chlapečkovi nic není. Nepoznala zápal plic. Čtyřletý Míša zemřel a žena tak přišla už o druhé dítě.

Eva G. z Trenčína se v úterý stala první lékařkou na Slovensku, která byla za své neuvěřitelné pochybení, které vedlo k smrti dítěte, potrestána nepodmíněně. Do vězení půjde na 2 a půl roku. Rozsudek ale není pravomocný, protože se žena odvolala s tím, že je prý nevinná. Lékařka se zcela iracionálně hájí tím, že Míša přestal plakat, tak neměla důvod ho dál hospitalizovat, uvedl portál novýčas.sk.
 

Maminka Renáta Hajasová (48) přišla v prosinci 2009 se synem na trenčínskou pohotovost, protože měl teplotu, kterou se jí nedařilo srazit. Lékařka Eva G. prohlásila, že to bude asi zánět mandlí a poslala je domů s nějakými léky. Míšovi ale horečka pořád stoupala a matka se s ním tedy do nemocnice vrátila. Jenže doktorka je znova vyhodila! Míša zemřel na zápal plic.
 

"Lékařka stanovila špatnou diagnózu i léčebný postup a k vyšetření dítěte přistupovala neuvěřitelně laxně. Nemohl jsem jí dát jen podmíněný trest,“ odůvodnil podle portálu výši trestu soudce.

 

 

"Žádný trest nám Míšu nevrátí, ale jsem ráda, že se konečně našel někdo, kdo doktorům ukázal, že i oni jsou odpovědní za svou práci,“ řekla portálu Renáta.
 

Ženu osud rozhodně nešetří, jejího prvního syna Mateje (11) totiž v roce 2000 srazilo auto. Nehodu nepřežil. Rodiče tak přišli o obě děti. Poslední slova čtyřletého Míši byla "mami…“
 

hel TN.cz