Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2010 19:46

VIDEO: Lesní požár po roce ničí Řecko. Evakuovali tři dětské tábory

Zdroj: YouTube.com

Přibližně 30 kilometrů od řeckých Atén vypukl v sobotu dopoledne lesní požár. Úřady nařídily evakuaci obyvatel několika ohrožených domů a tří dětských táborů, informuje agentura Reuters.

Požár ohrožuje město Lavrio, které se nachází asi 30 kilometrů jihovýchodně od Atén. S plameny prvního rozsáhlejšího lesního požáru letošního léta bojuje více než 60 hasičů za pomoci čtyř letadel a dvou vrtulníků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chtěl upálit mladou manželku, založil ničivý požár u AténKvůli požáru museli být evakuováni obyvatelé několika domů v Lavriu a také tři dětské tábory v okolí města. "Evakuace je pouze preventivním opatřením, v současnosti nejsou žádné domy ani lidské životy ohroženy,“ uvedl mluvčí místních hasičů.

Řecko bojuje s lesními požáry každoročně, některé z nich mají na svědomí žháři. V loňském roce zničily plameny v okolí Atén přes 30 tisíc hektarů porostu a poškodily na 150 domů. Plameny děsily i české turisty.


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z LOŇSKÉHO SRPNA

 Nejhorší požáry zažilo Řecko v roce 2007. Plameny na ostrově Evia a na jihu Peloponéského poloostrova tehdy za deset dní spálily tisíce hektarů porostu a zabily 65 lidí.

tn.cz / Mediafax
Reklama