HRŮZA! Pilot letadla NETREFIL RANVEJ! Vyhaslo 127 životů! Čtyřicet lidí přežilo

Z trosek letounu, který se v pátek zřítil na mezinárodním letišti konžského města Kisangani, vytáhli záchranáři nejméně 40 živých lidí, zahynulo jich ale 127. Informuje o tom agentura Reuters.

"Nehoda se stala za prudkého deště zhruba 200 metrů od letiště Kisangani. Vytáhli jsme již 40 lidí," řekl mluvčí konžské vlády Lambert Mende. "Záchranná operace pokračuje," dodal.


Ředitelství aerolinek Hewa Bora, kterým letoun patřil, původně sdělilo, že při nehodě zahynulo 53 lidí a 57 bylo zachráněno.

Konžské ministerstvo dopravy poté ale prohlásilo, že aerolinky měly špatné informace o množství lidí na palubě letounu. "(Aerolinky) podhodnotily počet lidí na palubě, bylo jich tam 178, 127 z nich zahynulo," řekl mluvčí ministerstva.

Ředitel aerolinek Stavros Papaioannou řekl, že pilot při přistávacím manévru minul ranvej. "Nehoda se stala za prudkého deště zhruba 200 metrů od letiště Kisangani," prohlásil mluvčí konžské vlády. Letoun letěl z hlavního města Kinshasa do Kisangani.

Evropská unie vede společnost Hewa Bora na seznamu aerolinek s nedostatečnými bezpečnostními kontrolami letounů. Společnosti z tohoto seznamu nemohou v Evropě přistávat.

Mediafax