Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Letecké neštěstí

Letadlo se 153 lidmi se zřítilo v Nigérii. Nikdo nepřežil

Dopravní letadlo se 153 lidmi na palubě se v neděli zřítilo na dvoupatrovou budovu v nigerijském městě Lagosu. Nikdo z cestujících nepřežil.

Letoun McDonnell Douglas DC-10 havaroval během přistání, několik kilometrů od letiště. Dopadl na hustě zalidněnou čtvrť Iju. Z místa se valí hustý černý dým. Zatím není jasné, zda jsou oběti také mezi lidmi na zemi.
 

"Ztratili jsme s ním komunikaci... Byl to letoun (nigerijské) společnosti Dana, který letěl se 153 lidmi na palubě z města Abuja do Lagosu," cituje AFP představitele nigerijského leteckého úřadu Harolda Demurena.
 

[IMAGEBOX_989299]Letadlo přeletělo ranvej a smetlo minibus. 10 mrtvých, posádka přežila

[IMAGEBOX_989299]

Záchranáři pak z místa neštěstí potvrdili, že nikoho živého z letadla nenašli. Sbírají pouze těla obětí. Kolem místa neštěstí se shlukly tisíce obyvatel, přes které se prodírají sanitky a vozy hasičů. Někteří z obyvatel stojí zaraženi, jiní gestikulují a mobily si pořizují snímky.
 

Svědci vypověděli zpravodaji Reuters, že letoun letěl nízko a vydával velký hluk. Potom narazil do domu a vybuchl. "Letělo velmi, velmi nízko a vydávalo strašný hluk... Výbuch po dopadu byl ohlušující," řekl jeden z místních obyvatel.
 

[IMAGEBOX_994953]Letoun se rozlomil a začal hořet, u Čáslavi se zranilo šest lidí[IMAGEBOX_994953]
 

Počasí v oblasti havárie bylo slunečné, téměř bezvětří. V okolí dopadu letadla hoří několik domů. Společnost Dana byla pokládána za bezpečnou. Létá denně od roku 2008 na domácích linkách a dosud nezaznamenala havárii nebo vážný problém.
 

Nebylo to první neštěstí
 

Západoafrická Nigérie má za sebou černou leteckou bilanci. V roce 2005 se v zemi během bouře zřítil Boeing-737. Zahynulo všech 117 lidí na palubě. Po této havárii vláda prosadila tvrdší bezpečnostní předpisy pro provoz letadel.
 

 


 

tn.cz / mediafax / kos