Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

LETECKÁ TRAGÉDIE: Ruský hokejista Galimov zemřel

Hokejista Jaroslavle Alexander Galimov zemřel v nemocnici. Galimov byl jediný hokejista, který přežil leteckou havárii, při které zahynuli i tři čeští hokejisté.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:
"I přes veškerou péči lékařů podlehl Alexander Galimov na popáleniny neslučitelné se životem," zní oficiální zpráva z moskevského Chirurgického institutu Višněvského, kam ho po havárii transportoval vrtulník. O jeho smrti informovala agentura ITAR-TASS a server lifenews.ru.

 

PSALI JSME:

Za smrt hokejistů může VADNÝ MOTOR! Potvrdila černá skříňka

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

  

Galimov byl jediným hokejistou, který přežil pád letadla Yak-42 u ruské Jaroslavle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠOKUJÍCÍ SVĚDECTVÍ! Popálený Galimov VYŠEL Z TROSEK PO SVÝCH!

 

Po celou dobu lékaři bojovali o jeho život. Galimov měl popáleniny na 90 procentech těla. Šestadvacetiletý hráč měl poraněnou i levou plíci a ledvinu. Jeho stav lékaři označovali za kritický, ale stabilizovaný.

 

Ještě ve čtvrtek s hokejistou hovořil v nemocnici jeho otec, který ho doprovázel i při převozu z jednotky intenzivní péče v Jaroslavli. Galimova pak moskevští lékaři udržovali v umělém spánku a napojeného na plicní ventilaci.

 

PSALI JSME:

Hokejista GALIMOV je při vědomí! MLUVIL S NÍM JEHO OTEC

 

Ředitel moskevského institutu Valerij Kubyškin už dříve sdělil, že Galimov utrpěl traumatický a popáleninový šok. Upozornil, že další vývoj jeho stavu nelze předjímat.


Počet obětí tragédii se tak zvýšil na 44. Lékaři nadále bojují o život palubního technika Alexandra Sizova.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ČESKO vzdalo hold mrtvým MISTRŮM SVĚTA! Čestnou stráž držel i Jágr

 ZÁBĚRY Z LETIŠTNÍ KAMERY! Poslední start letadla v Jaroslavli

 

Alexander Galimov se narodil v Jaroslavli a patřil k mezi odchovance Lokomotivu. Týmu zůstal věrný celou kariéru. K prvním soutěžním zápasům za tým nastoupil v sezoně 2004-05 a odehrál sedm celých sezon. V roce 2009 si svými výkony řekl i o nominaci do ruské reprezentace, za kterou odehrál devět utkání. Jeden ze dvou gólů za národní tým dal právě Čechům na turnaji LG Hockey Games v únoru 2011 ve Stockholmu. Před šesti lety byl i členem ruského juniorského výběru.

TN.cz