Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hrůza v nepálu

Lidožravý leopard sežral 15 lidí za jeden rok. Většina jsou děti

Leopard
Zdroj: isifa.com
Leopard (ilustrační foto)

Leopard má v Nepálu na svědomí už patnáctou oběť, čtyřletého chlapce. Odtáhl dítě hluboko do pralesa, kde ho sežral. Našli tam jenom hlavu.

Útoky leoparda začaly před patnácti měsíci a za tu dobu zabil patnáct lidí, z toho deset dětí. Zvíře řádí v odlehlé oblasti v západním Nepálu, 600 km daleko od Káthmándu.

 

Policejní velitel Kamal Prasad Kharel, se domnívá, že oběti má na svědomí jediný leopard. Pokud ne, jsou tu prý maximálně dvě zvířata. Ekolog Maheshwor Dhakal jeho slova potvrzuje. Podle něj také není pravděpodobné, aby v jedné oblasti žili dva leopardi, kteří by lovili lidi. Většinou se jim vyhýbají.

 

Chutná mu už jenom lidská krev

 

"Pokud ale leopard jednou ochutná lidskou krev, jiné zvířata už neloví. Lidská krev je totiž slanější a zvířata mu pak už nechutnají," vysvětlil Dhakal CNN.

 

Kharel navíc upozornil, že zvíře možná ve skutečnosti zabilo ještě víc lidí. Na severu Indie hlásí také oběti leopardího útoku. "Mohl by to být ten samý leopard," dodal Kharel.

 

Leopard se zaměřil především na děti. Deset obětí jsou děti mladší deseti let. Zbytek jsou starší děti a jedna mrtvá je žena (29), která šla do lesa sbírat potravu pro domácí zvířata. "Žádného dospělého muže nezabil," dodal vyšetřovatel.

 

 

Když leopard lidi zabije, odtáhne je do lesa, aby je zde snědl. "Když chytne dítě, nechá jeho hlavu, jinak všechno sní. Dospělé lidi nesní celé," popsal Kharel.

 

Místní úřady už vypsaly odměnu 5 800 korun pro toho, kdo nebezpečné zvíře dopadne. Varovaly také, ať lidé nechodí sami do pralesa a mobilizovaly armádu i policii. Přestože je normálně nelegální zabít chráněného leoparda, pro tohle zvíře zákony neplatí.

 

tn.cz / anš