"Lovci lebek" v Praze zadrželi mezinárodně hledaného zločince

Mezinárodně hledaného dvaatřicetiletého Slováka zadrželi v Praze 5 v těchto dnech detektivové Cíleného pátrání, takzvaní lovci lebek. Je umístěn v předávací vazbě a čeká na rozhodnutí české justice, zda ho pošle zpět na Slovensko.

Mezinárodně hledaného dvaatřicetiletého Slováka zadrželi podle mluvčí detektivové Cíleného pátrání a Národní centrály SIRENE Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.
 

"Hledaný je na Slovensku stíhán pro podvod velkého rozsahu, založení, zosnování a podporu zločinecké skupiny. Se svými společníky způsobili škodu v řádech několika stovek milionů slovenských korun, a proto vydal Špecializovaný trestný súd v Pezinku dva Evropské zatýkací rozkazy. První z nich obsahoval rozsudek, který hledaného poslal na pět let do výkonu trestu a v druhém případě mu za další rozsáhlé hospodářské trestné činy hrozí 5 až 12 let odnětí svobody," dodala mluvčí.
 

Na stopu hledaného zločince se detektivové dostali asi čtrnáct dní po vydání Evropského zatýkacího rozkazu. "Zadrželi ho v autě jeho sestry v Praze 5. Při kontrole dokladů policistům navíc předložil cestovní pas svého bratra, za kterého se celou dobu vydával. Ani tato lest mu nepomohla, a tak se později snažil vymluvit, že si doklady spletl a bratrovy dokumenty předložil omylem. Vzhledem k tomu, že celou dobu věděl, co mu na Slovensku hrozí, tak vymýšlel různé varianty ukrývání i komunikace," vysvětlila Kopecká.

ČTĚTE TAKÉ:
POLICIE VARUJE: Mohou se u nás skrývat nebezpeční cizinci!

 

Z údajů Národní centrály SIRENE vyplývá, že prostřednictvím Schengenského informačního systému je každou hodinu vypátrána jedna hledaná osoba nebo věc. V letošním roce detektivové Národní centrály SIRENE provedli téměř 130 zásahů na hledané zločince v České republice i v cizině. Celkově pak v roce 2012 vyřešili přes 1800 zásahů na hledané osoby a věci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / gar