Italský úspěch

Mafiánovi zabavili majetek za 8,3 miliardy korun!

Díky šikovnosti policie si rozpočet Itálie pořádně přilepší. Usvědčenému mafiánovi byl totiž zabaven majetek v hodnotě 8,3 miliardy, který připadne státu.

Italská policie zabavila usvědčenému a odsouzenému obchodníkovi s vazbami na mafii Gioacchinovi Campolovi majetek ve výši 330 milionů eur (8,3 miliardy korun). Je to největší zabavený majetek v dějinách Itálie, informuje v pátek server stanice BBC.
 

Campolo – přezdívaný Král videopokeru, protože své jmění získal díky hracím automatům – byl loni odsouzen na 18 let do vězení za finanční podvody. Peníze měl uloženy na třiceti bankovních účtech a ve sbírce více než stovky uměleckých děl včetně originálu Salvadora Dalího.
 

PSALI JSME:

 

Dívka (16) musela za den uspokojit 176 mužů! Gang hrozil zmrzačením

 

Vlastnil také nejméně 256 nemovitostí včetně domů, obchodů a pozemků v Římě, Milaně nebo Paříži. Dvaasedmdesátiletý Gioacchino Campolo měl vazby na kalábrijskou mafii 'Ndrangheta.
 

'Ndrangheta je jednou z nejsilnějších italských mafií. Má údajně větší moc než neapolská Camorrra, sicilská Cosa Nostra či Sacra Coronia Unita z Pulia na jihozápadě země. Sídlí v Kalábrii, ale má širokou mezinárodní síť. Organizace hraje klíčovou roli v celosvětovém pašování drog a má odhadovaný roční obrat v desítkách miliard eur.
 

Podle italských úřadů to je největší zabavený majetek v kriminálních dějinách země. "Zabavení majetku je v současnosti nejúčinnějším nástrojem boje proti organizovanému zločinu," uvedla policie v prohlášení.
 

 

 

hop Mediafax