Příběh

Malý kluk zachránil z plamenů 6 lidí, sám uhořel, když se vracel pro strýčka

Malý Tyler je hrdina
Zdroj: facebook.com

Osmiletý Tyler Doohan si získal srdce všech obyvatel amerického New Yorku. Zachránil z plamenů 6 lidí, ale sám bohužel nepřežil.

Malý Tyler a jeho velké hrdinství oslovilo snad všechny Američany, kteří se o jeho statečném boj dozvěděli. Tyler bohužel zemřel při záchraně svého dědečka a nemocného strýce.
 

Podle šerifa Johna Heflera bylo v obytném přívěsu, když vypukl požár, devět lidí. Příbytek rodiny Doohanů začal hořet v pondělí krátce před pátou hodinou ranní. Důvodem byl zkrat na elektrickém vedení, píše portál tvnoviny.sk.  
 

První se mezi plameny vzbudil malý Tyler. Vzbudil 6 osob a těm se podařilo smrtícímu živlu uniknout. V přívěsu ale zůstali jeho děda (57) a strýček (54). Tyler se rozhodl, že se pro ně vrátí. Strýček Steven byl upoutaný na invalidní vozík a Tyler se pokusil ho dostat do bezpečí. Z plamenů se ale už nevrátil. Jeho tělíčko našli později hasiči vedle strýčkovy ohořelé postele.
 


 

"Ten kluk ukázal víc odvahy, než má kdokoliv z nás. Šel zpět do plamenů, aby zachránil svého strýčka," uvedl pro americká média další chlapcův strýc Joseph.

 

TN.cz